Jdi na obsah Jdi na menu
 


Parktické rady

 SVATEBNÍ PORADNA Hradec Králové

 

 

SVATEBNÍ PŘÍPRAVY

 
Nejdříve si zvolíte datum svatby (8 až 6 měsíců před svatbou). Pak navštívíte matriku, rezervujete si místo konání obřadu. Po sestavení seznamu svatebních hostů si předběžně rezervujete místo pro konání svatební hostiny a uděláte si rozpočet.
 
Minimálně čtvrt roku před svatebním dnem by jste již měli mít vybrané svědky a upřesněný seznam svatebních hostů a mít zjištěná jejich dietní omezení. Též by již měla být zamluvená hudba a sjednán fotograf, případně kameraman.
 
Dva měsíce před svatbou si zajistěte organizátora svatby (družbu), zajistěte svatební oznámení a pozvánky na hostinu.
Je dobré i sepsat seznam svatebních darů a vytipovat si nejvhodnější obchody. Též pořídit snubní prstýnky a vyřešit oblečení.
V této době by již měl být sestaven jídelní lístek.
 
Svatební oznámení a pozvánky se rozesílají měsíc před svatbou. Poté sestavit zasedací pořádek do aut na cestu na obřad, z obřadu a na hostinu. Domluvit dekorace, květiny, objednat svatební pečivo a dort. Objednat zkoušku účesu a make-up.
 
14 dní před svatbou by již měla být vyřízená rezervace ubytování pro hosty. Dále objednaná svatební kytice, květinová výzdoba a svatební vozy. Též rozneseny svatební koláčky a zajištěné krabičky – dárkové balení na výslužky.
 
Týden před svatbou se ujistěte, že je všechno v pořádku, a kontaktujte všechny dodavatele služeb. Připravte jmenovky na stůl. Též uspořádejte pro přátele rozloučení se svobodou.
 
Jeden den před svatbou ještě provést poslední úpravy v zasedacím pořádku a předat je organizátorovi.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 ............................................Reklama............................................